DJ+MUCE

KONTAKTIRA  ME

                       

                             DJ MUCE DJ

 

 

PROCITAJ GO OVA I SVATIGO ZIVOTO OZBILNO

ZA DA GO PROCITAS CEL TEKST TREBA

DA PRICNIS NA TEKSTOV DVAPATI I DA

MOZIS DA GO TERAS  NADOLU I NAGORE.

 

 

 

 

 

WaW Sad story! Devojka i momce se vozat na motor.

Devojkata : Nemoj tolku brzo,namali!

Momceto : Ne,super e

Devojkata : Ne mi e dobro,te molam...

Momceto : Kazi mi deka me sakas

Devojkata : Te sakam i ti toa dobro go znaes

Momceto : Pregrni me

Devojkata go pregrnuva cvrsto...

Momceto : Izvadi ja kacigata od mojata glava i stavi ja na tvojata,te molam

SLEDNOTO UTRO VO VESNICITE:

Motor imase soobrakajna nesreka,zatoa sto otkazale kocnicite.

Na motorot imalo dve lica.Ednoto lice zaginalo,drugoto prezivealo...

A VISTINATA E:

Momceto na pola pat svatilo deka otkazale kocnicite,no ne sakalo da i kaze na devojkata.Zatoa za posleden pat od nea sakalo da gi slusne zborovite TE SAKAM i za posleden pat da ja pocuvstvuva nejzinata pregratka.

Potoa i reklo da ja stavi negovata kaciga,zatoa sto znaelo deka taa ke prezivee,iako toa znacelo deka toj ke zagine...

JA SAKASE POVEKE OD SVOJOT ZIVOT!

Drugiot den devojkata si gi presekla venite...

GO SAKASE POVEKE OD SVOJOT ZIVOT!

 

Еј мангупе се сеќаваш ли на првото танго, на шамарот што ти го плеснав кога сакаше да ме бакнеш.

Се сеќаваш ли на оној цвет што ми го даде,не знам дали беше синоличка или роза што ме потсеќа

на твоите очи. Тој цвет падна во водата, а ти не ми дозволи да го земам, ми рече дека не вреди.

Утредента ми донесе цел букет такви цвеќиња но ниедно ја немаше бојата на единствениот цвет кој

падна во водата. Се сеќаваш ли еден ден кога дојдов пред тебе и сакав да те бакнам а ти се тргна и

ми рече: „Малечка, не те сакам повеќе. Сакам друга и мислам дека нема смисла да бидеме повеќе заедно.“

Тогаш ти реков ЧАО. Ти го свртев грбот и почнав да плачам. Застанав, скинав лист и почнав да го грицкам.

Мислев дека ќе ми помогне. Тогаш ја почувствував твојата рака на моето рамо и го слушнав твојот глас:

Малечка зарем навистина помисли дека не те сакам? Почнав да те бакнувам, многу ми беше мил во тие

моменти. Еден ден кога дојдов пред тебе те фатив за рака , те прашав што ти е а ти молчеше. Те погледнав

во очи а тие беа поцрвенети од плач. Ми рече : „ Деновиве заминувам за Америка. Можеби никогаш нема да

се видиме . Ќе мора да се заборавиме.“ Ја извлеков твојата рака од мојата и почнав да плачам. Последното

што го видов беа твоите очи и последното што го чув беше твојот глас. Љубовта преку писмо не е љубов.

Се сеќаваш ли на она што ти го прочитав ? Тоа беа зборовите од една песна: Да љубиш е како песна да пееш,

а не постои песна без крај. А, твоите писма и понатаму стојат неотворени. Во почетокот пристигнуваа многу

писма. Еден ден кога се вратив од школо, на бирото забележав едно писмо. Со треперливи раце го отворив и

почнав да читам: „ Само за мојата малечка. Малечка, на крај сепак доаѓам во Скопје. На 15 ќе ти се јавам.

Кога ќе заѕвони телефонот крени ја слушалката, кога ќе го слушнеш мојот глас сослушај ме, а потоа се ќе

биде како порано “. Кој вели дека има писмо без крај. Мангупе се сеќаваш ли на песната што ја пеевме.

А сега завршувам со пишување и го чекам твојот глас. Заедно ќе бидеме.....

Ова беше пронајдено на трупот на една девојка со пресечени вени. До неа е најден весник отворен на

страна 15 во кој пишува:

„ Авионот кој требаше да пристигне од Флорида (Америка) се урна во близина на Југословенската граница.

Преживеани нема. Истрагата е во тек . “

Во продолжение на писмото со крвави букви беше напишано:

„ Да љубиш е како песна да пееш, а не постои песна без крај''

 

 

 

Djevojka upita svog dečka: 'Da li si zaljubljen u mene?'

On odgovori:'Ne!'

Ona ga upita:'Da li misliš da sam lijepa?'

On odgovori:'Ne!'

Ona ga opet upita:'Da li sam ja u tvom srcu?

On odgovori:'Ne!'

Na kraju ga upita:'Da te napustim da li bi plakao za mnom?'

On odgovori:'Ne!'

Okrenula se veoma tužna i odlučila da ode od njega. On je na to zagrli i reče joj:

'Ja nisam zaljubljen u tebe - JA TE VOLIM!!!!

Ja mislim da nisi lijepa - JA MISLIM DA SI PREKRASNA!!!

Ti nisi u mom srcu-TI SI MOJE SRCE!!!

Ja ne bih plakao kad bi me ostavila - UMRO BIH!!!' Znali su se 6 mjeseci, prije nego što su prohodali, posavađali su se, ali su se i prije te svađe zbližili još više. Jednog dana mu je rekla da je bolesna, da ima bolest srca. U trenutku ju je zagrlio i počeo plakati.

Ubrzo kada je trebala ići na operaciju, kada je trebala ući u avion, nije se ni pozdavio s njom.Kada je došla oporavljena sa operacije nije ga vidjela. Pitala je mamu gdje je. A ona odgovorila:

'ZAR NE ZNAŠ KO TI JE DAO SRCE!!'

 

 

Сакај и ако некогаш бидеш повреден

Живеј како да е рај на земјата

..Животот е прекраток,

Омразата е само губење на совршена среќа

Смеј се кога можеш

Извини се кога треба

И помири се со нештото кое МОРАЛО ДА БИДЕ ТАКА!

Живеј длабоко и простувај брзо

Давај се и не жали за ништо

Зошто животот е прекраток за да бидеш несреќен

Смеј се кога си тажен

Сакај го и чувај го она што го имаш

Простувај секогаш и

УЧИ ОД СВОИТЕ ГРЕШКИ..

 

*Mozes da me ostavis

*Mozes da me zaboravis

*Mozes da me sakas

*Mozes da me mrazis

*Samo edno ne mozes .......

Vremeto sto go pominavme zaedno ne mozes da go ostavis nitu zaboravis,a seedno dali ke go sakas ili mrazis zatoa sto toa ostanuva vo tebe i eden del od tvojot zivot mi pripaga (i ke mi pripaga) SAMO MENE.

 

Nemoze mi niko nista jaca sam od sudbine moze samo da me mrze oni ko me nevole

 

На оној што го сакаш не му цртај срце туку круг,бидејки срцето се крши а кругот се врти

 

 

*Ne zaboravaj go ona sto nekogas go sakase;

*Ne gazi go ona sto nekogas go imase;

*Ne lazi go onoj sto nekogas ti trebase;

*Ne molci im na tie sto nekogas te ismejuvaa;

*Ne grizi se za tie za tie sto ne te zasluzuvaat;

*Ne sonuvaj za toj sto nekogas te izmacuvase;

*Ne placi za toj sto nekogas te prokolnuvase;

*Ne trgaj po ona sto nekogas go frlase;

NE VERUVAJ SEKOMU!!!!!!!!!

 

 Rabotite se menuvaat,a isto taka i lugeto,obiduvajki se da go zaboravis minatot ne znaci deka si go prekinal.....ako go pustis mestoto ne znaci deka si se otkazal od nego.Ednostavno znaci deka si prodolzil ponatamu i si prifatil deka nekoi raboti i licnosti ne ti bile sudeni.!!!

 

Onaa zena sto najmnogu lubela najsurovo ke se odmazdi.Lubovta na zenite isceznuva brzo a nivnata omraza brgu doaga, a koga ednas ke se rodi nivnoto neprijatelstvo znaat da si ja zadusat lubovta no ne i besot....

 

Dzovem da ti cujem glas da te potsetim na nas da te pitam kako si sto je novo ljubavi.zovem da ti kazem sve tvoja sam i volim te

 

Ako me vidis so oci nasolzeni-pusti me.

Koga mi e najtesko-silno gusni me.

Za da me napravis srekna-nezno bakni me.

Ako me sakas-nikogas ne ostavaj me!

 

♥.Привлечно Осамена!

♥.Спонтано Впечатлива!

♥.Ноншалантно Незгодна!

♥.Провакативно Совршена!

♥.Неприкосновено Самоуверена!!!!!

 

♥KaD VoLiM-VoLiM.

♥KaD ZeLiM–DoBiJeM.

♥KaD OsVaJaM-SvE Je MoJe

♥KaD MrZiM-MeNi Ne ProLaZi

♥KaD PoStuJeM-PoStuJ I Ti MeNe

♥KaD SaM NeRvOzNa-ReTko Ko Bi MoGao PoMoCi

♥KaD Ne ZnAm Sta Cu Sa SoBom-OsTaVi Me Na MiRa

♥KaD Me NeKo ProVoCiRa-VraTi Cu DupLo ViSe JeR Je ZivoT SaMo Moj-TeBi Se Ne TiChe

 

Sum se rodila za da sakam i da cenam LADNOKRVNA KU4KA nikogas nema da se smenam! Prodolzuvam sama i pravam se sto sakam uste eden zbor i od zemja site ke ve tratam...!

 

.♥.♥.♥.Ako me pobara, kazete mu deka sum mrtva. Ako prasa za mojot grob, kazete mu deka e vo najdlabokiot okean. Ako kaze deka me ljubi, ne veruvajte mu bidejki..Toj me Ubi!!!.♥.♥.♥

 

♥♥♥Tie sto gi sakame sekogas gi gubime,retko ili nikogas poveke ne se vljubuvame.Se sto potoa doaga e begstvo od kriza,ednas vistinski se saka a se drugo e repriza♥♥♥

 

Pusti me i posakaj mi sreka, zaboravi me - jas tebe nema, mrazi me - ke te sakam, nevreduvaj me - ke te prebolam, ti letaj visoko, bidejki jas nemam krilja, ti bidi sreken - JAS NIKOGAS NE SUM NI BILA

 

Ako sakas zivotot da ti bide matematika:Ssoberi sreka-odzemi nesreka,mnozi radost-deli mladost,ljubov kvadriraj-DE4KO SUTIRAJ.Poslusaj go sovetov i samo uzivaj

 

Te sretnav bas koga ne morase,te zasakav bas koga ne trebase,veruvav vo ljubovta koja ne postoese a sega prosti mi za zborovite sto ne trebase da gi kazam i solzite koi ne gi sakase,zasto bev skrsena no i dovolno hrabra da te sakam a sega ja nemam taa hrabrost i da te zaboravam.

 

Za nikoj ne vredi da se prolevaat solzi,zosto onoj sto te zasluzuva nema nikogas da te natera da places

 

♥♥♥Sooci se so realnosta ,vrati se vo nea

prestani da letas i mectaes - toa go NEMA,

no prodolzi napred so krenata glava

i ne dozvoluvaj nikoj prepreki da ti stava!!!♥♥♥

 

Gde mi je tad pamet bila sto sam srce slusala i da mnogo manje vredim ja bih boljeg nasala

 

Ona radi sve isto ko ja, mrzi ceo svet spava do pet...slatka mala..